poniedziałek, 15 lipca 2013

Uporządkuj się w 7 dni. Dzień czwarty - kosmetyki.

Kosmetyki są kolejnymi przyjaciółmi kobiet. Dzień 4 poświęciłam na porządki w kosmetyczce ;)
Aby łatwiej było mi w porządkowaniu i w ogóle funkcjonowaniu, podzieliłam je na dwie podstawowe grupy:

I.Kosmetyki do makijażu.
II.Kosmetyki do pielęgnacji.


Zarówno jedne i drugie są do codziennej pielęgnacji, ale różnią się od siebie na pewno w sposobie przechowywania. Jak rozpocząć porządki z kosmetykach z grupy I ?

1. Zbierz w jedno miejsce, najlepiej jakiś kosz lub pojemnik żeby w razie wylania lub wysypania się kosmetyku nic nie zabrudzić.

2. Podstawową rzeczą jaką należy zrobić w porządkach to SPRAWDZENIE DATY WAŻNOŚCI. Jeśli posiadaj przeterminowane kosmetyki (oby nie) natychmiast pozbądź się ich. Nie chomikuj wyschniętych kosmetyków, ponieważ zajmują one miejsce i "gracą" kosmetyczkę.

3. Dla ułatwienia organizacji:
  •  Kosmetyczka dla podróżujących. Kosmetyki do makijażu trzymam w dużej kosmetyczce gdyż częste podróże z racji, że jestem studentką uniemożliwiają mi trzymanie ich w jednej półce/szafce. Jest to dla mnie praktyczniejsze. Nie znaczy to, że nie jestem zorganizowana. Kosmetyczka posiada kilka kieszonek, które idealnie przechowują kosmetyki.
  •  Organizer domowy. Odpowiednie przechowywanie kosmetyków w domu jest bardzo ważne. warto pamiętać, żeby nie wystawiać ich na słońce i narażać na wysoką temperaturę. A Wy jak przechowujecie kosmetyki?

Moje marzenie ;)

Kosmetyki z II grupy (do pielęgnacji) również przechowuj w miejscach z dala od słońca. Pamiętaj o sprawdzaniu daty ważności!. Fajnym rozwiązaniem są koszyczki wiklinowe, praktyczne i efektownie wyglądające.


Płatki kosmetyczne warto przechowywać w zamkniętych pojemnikach, chroniąc je przed kurzem ;)A jak Wy przechowujecie kosmetyki?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...