niedziela, 13 lipca 2014

Naturoterapia - naturalny przepis na szczęście

Naturoterpia to dla mnie odskocznia od codzienności. Obcowanie z naturą wszystkimi zmysłami i radość z możliwości poznawania świata takiego jakiego go stworzyła. Czego może nauczyć nas Matka Natura?


LAS - miejsce gdzie mogę nie tylko odpocząć, pospacerować z psem czy pomyśleć, ale miejsce gdzie możemy dużo się nauczyć. Spokój i harmonia jakie panują w lesie powinny być wzorem do naśladowania dla ludzi. Ci, którzy na co dzień pochłonięci pogonią za życiem często zapominają o tym, czym obdarzyła nas natura. Postęp cywilizacji sprawił, że to co piękne i prawdziwe zastąpiono tym co nowoczesne, sztuczne i dalekie od prawdziwej naturalności. Znerwicowani i zestresowani ludzie zamiast spaceru po lesie często wybierają spacer, ale po sieci..
Może to dziwnie zabrzmi, ale powinniśmy brać przykład z drzew, które mimo ogromnej ilości czynników zewnętrznych (często destrukcyjnych) - trwają w spokoju. Niezmiennie od setek lat przyjmują ze spokojem to co daje im świat. Bez nerwów, bez stresu. Naturalnie tak jak zostały stworzone. MOTYLE -  symbol wolności i lekkości.
Naturalnie piękne, subtelne i delikatne. Motyl ma cechy, które powinny mieć współczesne kobiety, a o których niestety się zapomina. Nie pozwólmy żeby nieautentyczność zastąpiła to co prawdziwe i piękne. Nie zawsze to co nowe jest dobre. Naprawdę.MRÓWKI - jak wiadomo wszystkim kojarzą się z pracowitością. Małego tego są świetnie zorganizowane, dzięki czemu nie narzekają na brak czasu. Systematyczność pozwala im spokojnie pracować. Doskonała synchronizacja i praca w grupie. Sprytne i zwinne, nie narzekają tylko biorą życie w swoje "ręce" bo wiedzą, że tylko tak osiągną cel. Warto brać z nich przykład, a nie deptać ;)

PIES - podobno największy i najlepszy przyjaciel człowieka. Szkoda tylko, że ta przyjaźń bywa jednostronna. Zwłaszcza w momencie znudzenia zwierzakiem lub problemu związanym z wyjazdem wakacyjnym. Pies nigdy by nas nie zostawił. Dlaczego warto brać z nich przykład? Są wierne i kochające. Pomagają potrzebującym i wspierają w ciężkich momentach. Myślę, że nie muszę opisywać przykładów gdy siedzą przy grobach swoich właścicieli, czy miejscach, w których ostatnio ich widzieli.


Podsumowując, Matka Natura wskazała jak żyć. Trzeba tylko umieć to zauważyć. Z dzisiejszej lekcji możemy wyciągnąć następujące wnioski:
  • warto być spokojnym i opanowanym,
  • spontanicznym,
  • pracowitym i zorganizowanym,
  • wiernym i kochającym
To taki naturalny przepis na szczęście :) Pozdrawiam,
O.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...