poniedziałek, 3 listopada 2014

Wyloguj się...

Wbrew pozorom wpis nie będzie o facebooku, tweeterze i innych apikacjach, które zdominowały nasze życie. To krótka refleksja, która nasunęła mi się ostatnio...Czy da się wylogować z życia? Zostawić na chwile wszystko za sobą i żyć jakby w innym wymiarze? Dobrze wszyscy wiemy, że jest to możliwe i jestem pewna, że doskonale znacie to uczucie. 

W ciągłym biegu, życiu z minuty na minutę przychodzi taki dzień, gdy cała dotychczasowa organizacja idealnego życia znika. Jak gdyby nigdy nie istniała. Organizer i kalendarz lądują w kącie i kurzą się jak stare książki. Kolejne kartki są niezapisane, a my zapominamy o zegarku. Nawet telefon nie dzwoni tak jak zwykle.

Do szkoły daleko, do pracy jeszcze dalej. Jedyne o czym myślisz to cisza i spokój wokół Ciebie. Żyjesz jak za mgłą. Komputer od kilku dni nie włączony, a setki maili w skrzynce przestają mieć większe znaczenie. Tak jakby priorytety dnia powszedniego zmieniły całkowicie znaczenie. Nie martwisz się o nic poza tym, co przygotować na kolację, gdy on wróci z pracy, a Ty utoniesz w jego ramionach. W taki sposób tonąć możesz zawsze.

Po kilku dniach wylogowania uświadamiasz sobie, że nic się nie stało. Maile jak były tak są, odpisujesz jak zawsze. Z pokoju obok dochodzi dźwięk dzwoniącego telefonu, odbierasz jak zwykle. Kalendarz zaczyna się zapełniać obowiązkami i spotkaniami. Komputer też przestał być niewidoczny. Słyszysz muzykę, która wpada w ucho i powoli wracasz. Wracasz do biegu o lepsze jutro. Pamiętaj jednak, że czasem trzeba się zatrzymać i wylogować.

Pozdrawiam

2 komentarze:

 1. Najlepsze jest to, że po takim "wylogowaniu" mam więcej siły i chęci do dalszego działania. To dla mnie rodzaj ładowania akumulatorów - kiedy nikt nic ode mnie nie chce i ja też nic od nikogo nie chce. Czasem się śmieje, że to takie "obrażanie się" na otoczenie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Takie momenty są bardzo potrzebne. Reset - i widzisz wszystko w innych kolorach :)

   Pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...