sobota, 28 lutego 2015

Pozytywny Organizer Czasu część II [ DO POBRANIA ]

Witajcie Kochani !

W ostatnim czasie niestety nie pojawiałam się zbyt często. Nie było to jednak zależne ode mnie. W życiu przytrafiają się czasem niespodziewane rzeczy, zwroty akcji i zaskakujące zmiany. W moim przypadku na lepsze. Mam nadzieję. W ciągu jednego dnia podjęłam decyzję o przeprowadzce/wyprowadzce z wynajmowanego mieszkania w mieście gdzie studiuję. Szybko prawda? Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że nie myślałam o tym wcześniej i nie miałam nic podobnego w planach. Ostatni semestr studiów okazał się być bardzo luźny w związku z czym wróciłam do domu. Nawet nie wiedziałam, że mam tyle rzeczy. Wyprowadzka poszła w miarę szybko i sprawnie, schody zaczęły się gdy mieszkanie rodzinne zostało zapełnione rzeczami, które uzbierały się w ciągu pięciu lat studiowania. Nie spodziewałam się, że tyle tego będzie. Ostatnie dni spędzałam na odgruzowywaniu, rozpakowywaniu i selekcjonowaniu rzeczy potrzebnych. Organizowanie wszystkiego zajęło mi prawie cały tydzień, ale hura, udało się. W sumie mogę powiedzieć, że zaczęłam nowy etap w swoim życiu. Weszłam, a w sumie weszliśmy na drogę zmierzającą do wspólnego budowania czegoś nowego. Od pewnego czasu brakowało mi takiej stabilności związanej z miejscem zamieszkania, ciągle byłam w rozjazdach, miałam już dość targania walizek. Dwa domy, dwa łóżka, dwa biurka... dwie kafetiery. I mimo, że wiem, że to dopiero początek tego co ten rok zaplanował dla mnie, czuję już zgubiony kiedyś, a dziś odnaleziony spokój.

To tak tytułem wstępu i wyjaśnienia :) A teraz przejdźmy do tematu. Jakiś czas temu wspominałam na facebooku, ze mam dla Was drugą część Pozytywnego Organizera Czasu. Wiem, że dziś ostatni dzień miesiąca ( swoją drogą, luty zleciał w mgnieniu oka ), ale myślę, że jeśli komuś zależy wydrukuje najszybciej jak to możliwe, by móc korzystać z tego, co przygotowałam i  cieszyć się zorganizowanym życiem.Druga część Pozytywnego Organizera Czasu jest nieco zmieniona, wydaje mi się, że na lepsze. Objętościowo wychodzi podobne jak pierwsza wersja. Przede wszystkim zmieniłam kartę dnia. Nie jest już podzielona na grupy pod kątem tego, czym się zajmuję, a przypomina zwyczajną stronę z kalendarza. Dodałam za to plan tygodnia, który znajduję się na początki każdego tygodnia. I to właśnie w nim są miejsca z podziałem na grupy spraw, które mam na głowie (szkoła, praca, blogi, dom, ślub itd.), gdzie na początku każdego tygodnia rozpisuję obowiązki. Dokonałam tej zmiany ze względu na to, że nie każdą grupą zadań zajmuję się codziennie w związku z czym wcześniejsza opcja niestety się nie sprawdziła. Myślę, że obecna wersja będzie lepsza. Oprócz zmian stricte kosmetycznych i wizualnych dodałam nową kartę tygodniowy plan treningów. Jakiś czas temu pisałam, że uczestniczę w wyzwaniu Pani Swojego Czasu - Pani Zmienia Nawyki. Od tamtej pory zaczęłam biegać, osoby śledzące mnie na facebooku wiedzą o czym mówię. Jeśli nie widziałeś jeszcze mojej strony, zachęcam. Link znajdziesz TUTAJ. Wyzwanie niebawem się kończy, a ja złapałam bakcyla biegania. Szczerze muszę się przyznać, że żałuję, że nie zaczęłam biegać wcześniej. W związku z moją aktywnością fizyczną dodałam stronę związaną z tygodniowym planem treningów. Żeby nie zajmować dodatkowego miejsca umieściłam go na odwrocie karty tygodniowy plan nauki języków. Reszta pozostała bez zmian, jednak w związku ze zmianami graficznymi poniżej udostępniam w całości i całkowicie za darmo drugą część Pozytywnego Organizera Czasu. 

PS. Dla siebie zmieniłam pierwszą stronę, która jest nieco skromniejsza, ona również będzie dostępna dla Was. Aha, organizer jest wyłącznie na okres pięciu miesięcy od marca do lipca w formacie A5.

1. Strona tytułowa - POBIERZ
2. Pierwsza strona -MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC, LIPIEC
3. Do zrobienia w... czyste - MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC, LIPIEC, uzupełnione - MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC, LIPIEC
4. Kalendarz dni - przekrój całego miesiąca - MARZEC, KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC, LIPIEC
5. Miesięczny plan nauki języków - POBIERZ ( wydruk 5 razy)
6. Tygodniowy plan nauki języków - POBIERZ ( wydruk 22 razy)
7. Tygodniowy plan treningów - POBIERZ ( wydruk 22 razy, proponuję na odwrocie tygodniowego plany nauki języków )
8. Plan tygodnia - POBIERZ ( wydruk 22 razy)
9. Plan dnia - POBIERZ ( wydruk 153 razy jeśli drukujecie jednostronnie, w przypadku drukowania dwustronnego wydruk wyniesie 77 kopii. To już zależy od Was jak wolicie. Ja drukowałam 6 dni w tygodniu dwustronnie, 7 dzień - niedzielę pojedynczo dzięki czemu każdy tydzień zaczynał mi się od nowej kartki przed, którą mogłam umieścić plan tygodnia, treningów i nauki języków).
10. Cele roczne - POBIERZ
11. Daty do zapamiętania - POBIERZ
12. Notatki - POBIERZ
13. Kalendarz dni - przekrój całego miesiąca - sierpień - POBIERZ- na końcu lipca dodałam kartę z kalendarzem na sierpień. A to dlatego, że czasem planujemy na zapas, chociaż w sumie miesiąc do przodu to niewielki zapas, ale dołożyłam żeby w razie potrzeby mieć ogląd jak będzie wyglądał kolejny miesiąc. 

Jak kompletować organizer:

1. Strona tytułowa
2. Cele roczne
3. Daty do zapapiętania
4. Pierwsza strona marzec
5. Do zrobienia w marcu
6. Kalendarz dni marzec
7. Miesięczny plan nauki języków
8. Plan tygodnia
9. Tygodniowy plan nauki języków
10. Tygodniowy plan treningów
11. 3 x dwustronnie plan dnia
12. 1x jednostronnie plan dnia 
13. Notatki w dowolnej ilości
14. Na koniec dodałam kalendarz dni sierpień.

Tym samym schematem układamy kolejne miesiące. To jest oczywiście moja propozycja, można także drukować jednostronnie, dodawać więcej notatek. Jak kto woli. Należy jednak pamiętać, że im większa ilość stron tym grubszy zeszyt.

Mam nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu. Pobierajcie, korzystajcie i organizujcie się! 

Pozdrawiam ciepło,

O.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...