czwartek, 9 maja 2013

10 przykazań życia szczęśliwego-według Kobiecego Punktu Widzenia


Postanowiłam podzielić się z Wami swoimi przykazaniami, których przestrzeganie pozwala mi cieszyć się życiem i pogłębiać szczęście (kolejność nie ma znaczenia, wszystkie są najważniejsze;-))1.  Bądź sobą i zawsze miej swoje zdanie. Czasem może się zdarzyć, że nie wypowiesz go głośno, najważniejszy żebyś wiedział, co jest dla Ciebie ważne! 
"Nie możemy przeszkodzić ptakom latać nad naszymi głowami, ale możemy przeszkodzić im wić gniazda w naszych włosach"
                                                     Ml indyjska
2. Pracuj nad sobą i wymagaj od siebie. "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"-nawoływał Jan Paweł II
3. Wierz w siebie z całych sił - wiara czyni cuda!
4. Mierz wysoko i walcz o swoje (kiedyś przeczytałam takie zdanie, "Wybierając trudniejszą drogę na szczyt, masz większą pewność, że nikogo na niej nie spotkasz", w interpretacji, im trudniej tym lepie, najlepszy dochodzi na szczyt i dzięki temu wygrywa!) Pamiętaj żeby zawsze walczyć do końca, ten przegrywa, kto się poddaje! Nie pozwól żeby strach przed niepowodzeniem wyeliminował Cię z gry. Niech stanie się dla Ciebie mobilizacją i sprawi, że chęć sprostania wyzwaniu wzrośnie jeszcze bardziej.
5. Bądź wytrwały w postanowieniach. Nie rzucaj słów na wiatr a gwarantuję Ci satysfakcję z samego siebie. W parze z wytrwałością idzie cierpliwość, która we współczesnym świecie jest cechą bardzo cenioną i pożądaną zwłaszcza w procesie wychowania (!)
"Nie siła, lecz wytrwałość czyni wielkie dzieła"
                                                                     Samuel Johnson
6. Pobudzaj ciekawość-świat stoi otworem i czeka właśnie na Ciebie! Nie siedź już w tym nudnym fotelu z przekonaniem, że nic nie możesz, a to co Cie otacza nie jest dla Ciebie. Pamiętaj, możesz wszystko!
7. Myśl pozytywnie-pamiętasz post o optymizmie? On na prawdę się opłaca!
Optymizm=styl wyjaśniania ;)
8. Uśmiechaj się. Nikt nie lubi gburków. 
9. Afirmuj życie-jest tylko jedno. 
10.Najważniejsze-kochaj! Nie bójcie się kochać i głośno mówić o tym, nie ma w tym nic złego. I nie mam tu na myśli jedynie męża, narzeczonego czy chłopaka. Nie zapominajcie o rodzicach, dziadkach i tych na których Wam najbardziej zależy. Pamiętajcie też o tych, których już z Wami nie ma a są dla Was ważni.Okazywanie uczuć może być przyjemne-dla obu stron! Dlatego teraz powiedz do drugiej osoby, która jest obok Ciebie co do niej czujesz i jak ważna jest dla Ciebie, od razu poczujesz się lepiej!

 Pozdrawiam-Olga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...