poniedziałek, 15 lipca 2013

Uporządkuj się w 7 dni. Dzień szósty - sypialnia.

 Sypialnia jest tym miejscem w naszym domu, w którym odpoczywamy, regenerujemy się i nabieramy sił. Dlatego warto zadbać, aby w tym miejscu był szczególny porządek i atmosfera. Jak? To proste?  • Sypialnia bez telewizora. W miejscu, w którym śpimy powinien być spokój i cisza, abyśmy mogli się zregenerować. Telewizor jest jednym z największych złodziei czasu, więcej na ten temat przeczytasz tutaj.  
  • Pogromca kurzu.  Kurz i roztocza uwielbiają ciepło, dlatego pamiętaj, aby wietrzyć pościel, systematycznie zmieniać powłoczki. 
  • Powietrze najlepszym lekiem na bezsenność. Częste wietrzenie sypialni zwłaszcza przed snem pozytywnie wpłynie na samopoczucie i lepszy sen.
  • Kolory. Ciepłe kolory umilą atmosferę.
  • Delikatne oświetlenie wprowadzi nastrój.
 WAŻNE! Sypialnia i łóżko powinny się nam kojarzyć wyłącznie ze snem.  Gdy łóżko posłuży Ci jako miejsce do jedzenia, picia, oglądania tv, pracy i wieli innych czynności Twój mózg zaprogramuje sobie to na stałe w efekcie czego bezsenność gwarantowana!


Podsumowując, sypialnia jest miejscem ciszy i spokoju. Powinien panować w niej porządek i czystość, ponieważ to w niej nasz organizm odpoczywa, regeneruje się i nabiera sił do pracy.

Co w przypadku gdy śpimy w pokoju dziennym?

Zdarzają się sytuacje, że nie mamy możliwości na osobną sypialnię, warto wtedy zwrócić uwagę w jakim miejscu stoi łóżko. Ja obecnie nie posiadam osobnej sypialni jednak marzy mi się taka z prawdziwego zdarzenia. Mimo, że śpię w pokoju, w którym praktycznie robię większość rzeczy staram się zachować trzy podstawowe zasady:

1. Łóżko nie stoi w centrum pokoju dzięki czemu mam swój sypialniany kącik.
2. Każdego dnia staram się składać łóżko, ponieważ służy ono wyłącznie do snu.
3. Każdego wieczora wietrzę porządnie cały pokój.

Najważniejsze - nie mam telewizora w pokoju z czego bardzo się cieszę. 

A jak wygląda Wasza sypialnia?


Pozdrawiam,
Olga
1 komentarz:

  1. A siódmego dnia wszystko było zrobione i był czas na odpoczynek;)
    Dobrze sobie radzisz; szybko, sprawnie, konkretnie i co najważniejsze - bez tv:) Pozdrawiam i życzę efektywnych działań;;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...