piątek, 18 października 2013

20 rad na 100 lat!

Każdy z nas chciałaby być jak najdłużej piękny i młody, ale nikt jeszcze nie wymyślił receptury na długowieczność. Zamiast zastanawiać się jak żyć długo i szczęśliwie wystarczy zastosować kilka prostych rad, które Kobiecy Punkt Widzenia wskazuje i jak najszybciej zastosować się do nich. ZACZNIJ JUŻ DZIŚ!


1. Złota rada, od lat niezmienna. RUCH TO ZDROWIE. Aktywność fizyczna korzystnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie ale również samopoczucie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj i tutaj.
2. Ruch to ENDORFINY. Systematyczne ćwiczenia przyczynią się do wytwarzania endorfin-hormonów szczęścia!
3.SEKS na zdrowie. Miłosne igraszki w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy naszego zdrowia. Udowodnione naukowo.
4.Krótka GIMNASTYKA - nie tylko poranna. Długotrwała praca przy komputerze powoduje, że nasze mięśnie zastygają. Kilka krótkich ćwiczeń poprawi krążenie krwi oraz rozluźni mięśnie.
5.CZERWONE wino. Moje ulubione. Posiada mnóstwo zalet dla zdrowia. Pozytywnie wpływa na krążenie, cholesterol oraz ciśnienie. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj
6. WARZYWA i OWOCE - do woli? Do pół kilo dziennie. Świeże i suszone owoce są świetnym zastępstwem słodyczy, warto jednak pamiętać o ich wcześniejszym umyciu/obraniu. Pozytywnie wpływają na trawienie i dostarczają nam wielu potrzebnych składników.
7.Odpowiednia dieta. Nie jestem blogiem kulinarnym więc nie będę się rozwodzić na temat jedzenia, warto jednak zwrócić uwagę na to co jemy, jak i z czym. Nie należy się głodzić, należy jeść przede wszystkim ZDROWO.
8.ŚNIADANIE to podstawa. Ilekroć będziemy o tym pisać, czytać, słuchać zawsze będzie za mało żeby uświadomić współczesnemu społeczeństwu kolosalne znaczenie śniadania. Ludzie myślą, że jak nie zjedzą śniadania to ominą posiłek, dzięki czemu "nie przytyją". Odkładanie lub omijanie posiłków nigdy nie sprzyjało zdrowemu odżywianiu. Kalorie powinny być dostarczane stopniowo.
9. UWAGA CHOLESTEROL. Zrezygnuj z nasyconych kwasów tłuszczowych dzięki temu uda Ci się uniknąć wielu chorób.
10.WODA. Pij dużo wody, podobno przyspiesza spalanie kalorii.
11.ODPOCZYWAJ. Nie zapomnij o odpoczynku i czasie dla siebie, odreaguj stres i postaraj się odprężyć. Praca to nie wszystko.
12.PIĘĆ posiłków. Piątka to magiczna cyfra, pamiętaj jednak aby 2 z 5 posiłków były w postaci przekąsek, ale nie byle jakich. Pośpiech, stres i brak czasu nie usprawiedliwia jedzenia śmieci. Pamiętaj o magicznej mocy owoców (świeżych i suszonych).
13.EKO jedzenie. W miarę możliwości jedz to, co nie miało styczności z chemicznymi środkami.
14.ŚPIJ spokojnie. Średnio 7-8 godzin potrzebuje dorosły człowiek do regeneracji.
15. PASJA. Ważne by  w życiu robić to, co się kocha. Pogłębianie wiedzy na tematy nas interesujące sprawi, że nasz mózg będzie utrzymany w ciągłej aktywności dzięki czemu odczujemy satysfakcję, zapobiegniemy "wycofaniu" się z życia i zmniejszymy ryzyko wystąpienia depresji.

16.MIŁOŚĆ. Dzięki miłości jesteśmy szczęśliwi, a dzięki szczęściu zyskujemy niezliczone ilości pozytywnych odczuć, emocji i co najważniejsze optymistyczne nastawienie do życia.

17. CELEBRUJ każdy dzień. Warto dostrzec pozytywne elementy każdego dnia, dzięki temu wszystko stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Staraj się znaleźć w ciągu dnia czas na odpoczynek i przyjemności.

18.REGENERACJA. Krótkotrwały odpoczynek w ciągu dnia nie umożliwi nam całkowitej regeneracji i "wyłączenia". Warto pomyśleć o dłuższym urlopie w ciągu roku i pozwolić organizmowi na odzyskanie sił.

19. Zrezygnuj ze zbędnych UŻYWEK. Czasem warto zastanowić się nad ich przyszłościowymi skutkami, których będziemy żałować.

20. Pracuj nad STRESEM. Obecnie jest to "choroba", która dotyka każdego z nas, niestety. Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Opanowanie i umiejętne radzenie sobie z nim jest nie lada wyzwaniem, warto jednak pamiętać o negatywnych skutkach jakie wywołuje w naszym organizmie. Jakie są Twoje sposoby na stres?

Podsumowując:
 1. Ruch to zdrowie..
 2. ..i endorfiny.
 3. Seks na zdrowie.
 4. Krótka gimnastyka.
 5. Czerwone wino.
 6. Owoce i warzywa.
 7. Zdrowa dieta.
 8. Obowiązkowe śniadanie.
 9. Pilnuj cholesterolu.
 10. Pij dużo wody.
 11. Odpoczywaj.
 12. 5 posiłków na 5.
 13. Bądź eko.
 14. Śpij.
 15. Miej pasję.
 16. Kochaj.
 17. Celebruj.
 18. Regeneruj się.
 19. Nie używaj..zbyt dużo.
 20. Panuj nad stresem.

A jakie Wy proponujecie rady na 100 lat?

Pozdrawiam,
Olga

2 komentarze:

 1. Bardzo pomocne, proste rady, o których często zapominamy. A rada ode mnie? Pić dużo zielonej herbaty i nie szukać na siłę problemów tam, gdzie ich nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze radzę nie przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...