wtorek, 15 lipca 2014

5 dni do lepszego bloga: dlaczego bloguję?

 Drugi dzień wyzwania 5 dni do lepszego bloga. Dziś czas na krótką notkę na temat tego, dlaczego w ogóle bloguję. Na samym początku chciałabym przytoczyć bardzo mądre słowa Sokratesa, które w pewnym sensie są odpowiedzią na pytanie zawarte w temacie:

Nie mogę nikogo niczego nauczyć. Mogę tylko sprawić, że zaczną myśleć..

Nie założyłam bloga dlatego, żeby komuś narzucać swoje myślenie i podejście do życia. Nie założyłam go też dlatego, bo chcę doradzać czytelnikom jak mają przeżyć swoje życie. Nie. Każdy ma swoje życie i każdy powinien je przeżyć na swój sposób. Ja nie mogę nikogo niczego nauczyć, nie mogę nikomu narzucić jak ma żyć. Mogę jedynie sprawić, że zaczną myśleć w sposób dobry dla siebie. Nie destrukcyjny, nie na pokaz, a dla siebie. Moim priorytetem jest podejście do życia i pokazanie Wam, że to tylko od nas zależy jak będzie wyglądało nasze życie. Robię to na własnym przykładzie. Artykuły są o tym, co ja robię w swoim życiu w kierunku samospełnienia i szczęścia. Nie oznacza to jednak, że zawsze jest pięknie i kolorowo, bo nie jest, ponieważ życie nie zawsze nas rozpieszcza, a i w takich momentach musimy dać sobie radę. I dajemy, co najlepsze.

"Nikt inny nie ma tak dużego wpływu na nasze życie jak my sami. Kształtują nas codzienne wybory, a brak wyboru to też wybór".

Nie chcę żeby ktoś odbierał moje posty i w ogóle cały blog jako "poradnik", nie chcę nikomu nic narzucać! Zdarza się, że forma artykułu jest ewidentnie zorientowana na to, że ja Ci coś radzę (jak np TU), to nie należy tego brać do siebie. Broń Boże, żeby ktoś pomyślał, że mówię mu jak ma żyć! To o czym piszę, stosuję w swoim życiu, dzielę się tym z Wami, bo czuję taką potrzebę, nie oznacza to jednak, że Wy musicie stosować to do siebie.
Jednym z moich głównych powodów blogowania jest nieustanny rozwój, a nie poczucie "doradzania innym". Jeśli już - to może czasem chęć motywowania ( sprawiania, że zaczniecie myśleć jak mówi Sokrates), ponieważ wiem po sobie, że z motywacją bywa różnie, a jak to mówią "razem raźniej". Pomysł tematyki bloga narodził się dawno temu w mojej pracy licencjackiej na temat szczęścia. Prowadzenie bloga jest idealna formą samorozwoju w dziedzinach, którymi się interesuję. Dzięki temu zdobywam ciągle wiedzę i doskonale się na innych płaszczyznach chociażby w sposobie pisania, organizacji czasu, znajomości internetu i tego co z nim związane. 

Oprócz tego mam ciągłą potrzebę udowadniania samej sobie, że to ja dyktuje mojemu życiu warunki. Nie zawsze się słucha, ale pracujemy nad tym. Chcieć to móc - dość banalne, ale jak zatrzymamy się przy tym na chwile i zastanowimy co to tak naprawdę oznacza dojdziemy do pewnych wniosków. Chcę żeby ten blog był siłą napędową do tego, żeby czerpać z życia to, co najlepsze, ale żeby też zrozumieć, że najlepsze nie zawsze znaczy najdroższe, najpiękniejsze, największe..itd. Może uda mi się zrobić z tego bloga jeszcze większą kopalnie inspiracji? Kto wie.*

Blogowanie jest także pewną odskocznią od spraw codziennych, a także pewną formą samospełnienia. Lubię przekazywać innym pozytywna energię i pokazywać, że nie ma rzeczy niemożliwych, a szczęście czai się za każdym rogiem, wystarczy je dostrzec.

Wyzwanie blogowe  dzień 2 - dlaczego bloguję ?

Pozdrawiam,
O.

* część tekstu pochodzi z mojego wpisu pt: Pozytywny Punkt Widzenia 

Zachęcam do polubienia mnie na facebooku. 
Zamieszam tam wszystkie aktualności z bloga i nie tylko. Każdy dzień tygodnia ma przypisaną swoją myśl, bardzo często motywującą i związaną z tematyką bloga. Udostępniam tam także inne ciekawe rzeczy, które uważam na godne uwagi :)


10 komentarzy:

 1. nie spotkałam jeszcze takiej tematyki bloga - chyba;)
  a przyciągnął mnie tytuł - od Uli...
  trzeba krzewić pozytywizm, każdy to robi na swój sposób, a cóż z tego wezmą ze sobą Czytelnicy, to częściowo zależy od nas:)

  rozejrzę się u Ciebie...
  pozdrawiam ciepło
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej l(

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. i o to właśnie chodzi :))))
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. I bloguj dalej i pokazuj z czego Ty się w życiu cieszysz :)
  Pozdrawiam Iga

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygował mnie ten post. Uciekam czytać dalej. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i zapraszam do czytania ;)

   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Ciesze się ze natrafiłam na tego bloga :D
  http://crossstitchandbracelets.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...