niedziela, 26 maja 2013

Pierwszy miesiąc bloga

Dziś Dzień Mamy - jedynej i kochanej. To dzięki niej jestem tym - kim jestem. Dziękuję za to jak mnie wychowała i czego nauczyła. Dopiero teraz rozumiem, że te wszystkie krzyki, dąsy i złe miny doprowadziły mnie do tego momentu życia, w którym teraz jestem. Dopiero teraz rozumiem jakie to ma znaczenie i jak kształtowało mnie (mniej lub bardziej świadomie) przez lata. Dziś - mimo wszystko - DZIĘKUJĘ.Czego się nauczyłam o prowadzeniu bloga przez ostatni miesiąc :
1. Przyjemne nie zawsze znaczy proste. Jeszcze do niedawna nie sądziłam, że prowadzenie bloga sprawi mi tyle przyjemności. Jednocześnie nie myślałam, że jest to takie trudne. Odpowiednio dobrana tematyka i styl pisania wymagają wiele pracy i skupienia. Jednak efekt końcowy i satysfakcja są niewiarygodnie przyjemne. Jestem osoba, która lubi wyzwania - prowadzenie bloga zaliczam do jednego z nich.
2. Systematyczność to podstawa. Systematyczne czytanie i przeglądanie inspirujących stron oraz publikowanie nowych postów jest podstawą dobrego bloga. Im więcej piszesz, tym lepiej, im lepiej piszesz, tym masz więcej czytelników. Systematyczne prowadzenie bloga jest praco-i-czasochłonne, jednak nie zamierzam z tego zrezygnować. Jestem dumna z siebie, że udało mi się wcisnąć w mój napięty grafik czas na jego prowadzenie. Chcieć to móc, wystarczy odpowiednia organizacja i przestrzeganie kilku prostych zasad, o których możesz przeczytać tutaj oraz tutaj. Zdaje sobie jednak spraw, że muszę się jeszcze baaaaardzo dużo nauczyć ale szczerze-nie mogę się doczekać!
3.Brudnopis bloga. Jest to papierowa forma (zeszyt, dziennik) bloga, który zawsze mam przy sobie. Zapisuję w nim wszystkie  pomysły na posty. Ciekawe zdania, strony i cytaty. Taka mała księga inspiracji. Bardzo mi to pomaga i dzięki temu nie ulatują mi z głowy ciekawe pomysły.
4. Im więcej tym lepiej. Ta zasada odnosi się do czytania, przeglądania i słuchania. Im więcej czytam innych blogów, stron o rozwoju osobisty oraz portalów promujących szczęśliwy i zdrowy tryb życia, tym więcej się uczę i czuję się lepiej. Czytanie odnosi się również do literatury w formie papierowej, książki, poradniki, złote myśli. Polecam! Z czasem postaram się polecić (zakładka polecam) kilka ciekawych pozycji abyście mogli z nich skorzystać i wnieść coś do swojego życia. Niebawem na blogu pojawi się również cykl postów (nie tylko zorganizuj się-będziesz szczęśliwsza, który już obiecałam) "6 cnót życia szczęśliwego",  pokażę Wam co zrobić, aby być lepszym człowiekiem dla siebie i dla innych.
5. Dużo ciekawiej czyli Rozwój Osobisty przepisem na szczęścia. W tematyce bloga będą się przeplatać posty na temat rozwoju osobistego-tylko od nas zależy, jak będzie wyglądało nasze życie i szczęście.

Chcąc ogólnie podsumować miniony miesiąc warto przypomnieć, że maj jest czasem matur i pachnącego bzu, a świat rodzi się do życia. Mój maj był/jest bardzo intensywny i pracowity. To czas ważnych decyzji i trudnych zadań. Nowe postanowienia i wyzwania. Pomysły na siebie i życie. Jest to czas intensywnego przeżywania pewnych spraw do których potrzebowałam dużo siły i wiary. Przy okazji tego posta chciałam podziękować mojemu narzeczonemu, który jak nikt wspierał i ciągle wspiera mnie we wszystkich decyzjach, pracy i obowiązkach. Dodaje otuchy i wierzy we mnie. Dziękuję że jesteś!

Kolejny miesiąc zapowiada się również bardzo intensywnie i pracowicie, oto wszystko co zaplanowałam:

1.Dodawać więcej postów na blogu
2.Spędzić miłe chwile z rodziną.
3.Jeszcze bardziej wierzyć w siebie.
4. Zdać ważny życiowy egzamin.
5.Zwiedzić Budapeszt z narzeczonym.
6. Zaliczyć ostatnią sesję na uczelni.
7. Dopracować i oddać pracę licencjacką.
8. Obronić licencjat na 5.
9. Efektowniej pracować.
10. Cieszyć się życiem.
11. Przeczytać dwie książki.
12. Przygotować wyjątkowy prezent urodzinowy (zakładka handmade).
13. Systematycznie ćwiczyć.
14. Słodycze-tylko 3 dni w tygodniu.
15. Opublikować listę 100 rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią.
16. Więcej się uśmiechać.
17. Pomóc osobie w potrzebie.
18. Nauczyć się kolejnej partii słówek z obcego języka (fiszki).
19. Więcej pracować nad sobą.
20. Mocniej Kochać ;)

Na koniec chcę podziękować wszystkim czytelnikom za odwiedzanie tego miejsca. Jest to dla mnie zaszczyt, że czytacie moje posty. Jednocześnie proszę o wyrozumiałość za błędy i niedociągnięcia ale przecież nie myli się ten, kto nic nie robi. Z każdym dniem uczę się nowych rzeczy i wiary we własne możliwości, Trzymajcie za mnie i za bloga kciuki, będę wdzięczna!

3 komentarze:

 1. Świetny plan:) Ja muszę w końcu się jakoś zorganizować i szukam pomysłów na to:) U Ciebie widzę kilka ciekawostek na ten temat:)

  Powodzenia w dalszym pisaniu bloga:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie spis z tego, co Ci się się udało zrealizować?

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście;) Początkiem lipca będzie podsumowanie czerwca;) zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...