sobota, 26 lipca 2014

Kura domowa - wstyd czy duma?

Zadaliście sobie kiedyś pytanie kim jest kura domowa? A może wolicie stwierdzenie pani domu? Moim zdaniem to jedno i to samo, dlaczego więc to pierwsze częściej wzbudza dziwne emocje? W sumie nie wiem dlaczego...
Kim jest współczesna kura domowa i czy na pewno powinna się tego wstydzić? Obecna wizja kobiety  odbiega od dawnych wzorców prawdziwych kur domowych, ale czy oznacza to, że są one gorsze? Chyba nie do końca. Wizja kobiety sukcesu nie wyklucza wizji kobiety - kury domowe, pani domu czy matki Polki - jak kto woli. Wręcz przeciwnie - wymaga coraz więcej i więcej i więcej. I wiecie co jest najfajniejsze? To, że te kury sukcesu dają sobie z tym radę. Czym zajmuje się współczesna kura domowa?


 


 Etat I Sprzątaczka
Jak by nie było nie powinno to nikogo zdziwić. Prawdziwa kura domowa potrafi świetnie zadbać o porządek i organizację w swoim domu. Nie oznacza to jednak, że robi to zawsze sama. Jest na tyle wspaniałomyślna, że umiejętnie potrafi rozdzielić obowiązki pomiędzy domowników tak, aby każdy mógł robić to, co potrafi najlepiej.

 

Etat II Kucharka 
Mój ulubiony etat ;) Kura domowa potrafi gotować ( duża zaleta w dobie jedzenia na mieście) i nieźle jej to wychodzi. Dba o zdrową dietę nie tylko swoją, ale także najbliższych. Lubi eksperymentować i nie boi się krytyki. 
Etat III Stylistka 
Kura domowa choć kojarzy się z kuchnią i garami jest także świetną stylistką. Wie jak i kiedy dobrze wyglądać. Nawet w domowych ciuchach jej do twarzy. Dba nie tylko o swój wizerunek, ale także rodziny. Pilnuje, by wszystko było czyste, wyprasowane i odpowiednio przechowywane. Nie pozwoli, by ktoś z jej najbliższych źle wyglądał.


Etat IV Pielęgniarka
Zawsze ma "apteczkę" przy sobie i służy pomocą. Zna recepty za wszelkie zło i zawsze coś poradzi ;)
  Etat V Ochroniarz
Nigdy nie pozwoli skrzywdzić najbliższych sobie osób. Nigdy. 

Etat VI Niania
A nawet Super-niania. Idealna opiekunka dzieci i nie tylko. Wie jak o nie zadbać i zawsze ma dla nich czas. Nie boi się dziwnych zabaw z dziećmi, dlaczego? Patrz etat I ;) Etat VII Księgowa
Rachunki się same nie posegregują i same też się nie zapłacą. Budżet domowy i wydatki też się same nie będą pilnować, a oszczędności na wakacje same się nie będą odkładać :) Ktoś to robić musi :)

 Etat VIII Kobieta
 dla swojego mężczyzny ;) Tu nie trzeba nic tłumaczyć. 
Etat IX Organizator imprez 
nawet masowych ;) Kura domowa jest świetna w organizowaniu przyjęć dla rodziny i znajomych. Zawsze przyjmuje gości z otwartymi rękoma i nigdy nie wypuszcza ich głodnych.

  


Etat X Kosmetyczka
Domowe spa to jej specjalność, wie jak się odprężyć i zadbać o swoje ciało. 
Etat XI Catering 
Imprez masowych nie obsługuje, ale zdrowe drugie śniadanie ma zawsze gotowe dla najbliższych. 

Oprócz tego Kura Domowa...
 Nieźle prowadzi
nie tylko dom, ale także auto ;)  

 Pracuje zawodowo
oprócz tych wszystkich powyższych etatów Współczesna Kura Domowa spełnia się zawodowo :) I co lepsze, potrafi to wszystko pogodzić.

Studiuje
Bardzo często się zdarza, że kobiety w trakcie pracy zawodowej dodatkowo się dokształcają na uniwersytetach :) Brawo !


Dba o zdrowie 
Kura domowa dba o swoje zdrowie i regularnie uprawia sport. W zdrowym ciele zdrowy duch. 
Zgrabna sylwetka to dodatkowa atut :) 
Prowadzi życie towarzyskie 
Współczesna kura domowa nie boi się odejść od garów. Prowadzi ciekawe życie towarzyskie i korzysta z życia :)


Jest pewna 
siebie

 

 Rozwija swoje
 pasje


 Zawsze świetnie wygląda


Kocha.. Nadal uważasz, że Kura Domowa to wstyd?
Nie każdy tyle potrafi.


Pozdrawiam,
O. 

 

2 komentarze:

  1. Kobiet na pełen etat, tylko gdzie można posiąść tak idealną żonę?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...