piątek, 18 lipca 2014

5 dni do lepszego bloga: dzień 5 (ostatni) mój typowy dzień

Nadszedł ostatni dzień blogowego wyzwania, a szkoda, muszę przyznać, że sprawiło mi to niezłą frajdę :) Dziś czas na opis mojego typowego dnia. Nie jest on jakość szczególnie wyjątkowy i w dodatku co jakiś czas inny. Wszystko zależy od roku akademickiego.


Wstaję z reguły około godziny 8:00, czasem wcześniej jak jest potrzeba, a czasem później jak potrzebuję więcej snu. Poranne rytuały są zawsze takie same, toaleta, śniadanie i obowiązkowo kawa. Ogarnięcie domu gdy jest taka potrzeba i przeglądnięcie sieci. Blogi, portale społecznościowe, emaile. Wszystko to robię przed południem. Od początku lipca towarzyszy mi organizer Projekt Życie Edyty Zająć. Jego forma pozwala mi realizować cele dzień po dniu, metodą małych kroczków. Dalsza część dnia zależy od tego czy jest rok akademicki czy nie. Z racji, że teraz mam wakacje to opisze wakacyjny dzień. 
Z reguły zawsze coś się dzieje, nie lubię nic nie robić dlatego moje dni są wypełnione, ale na pewno nie nudą. Dbam o porządek w domu, każdy dzień ma swoją część do posprzątania, czy ogarnięcia oprócz weekendów (wynika to z mojej sympatii do porządku). Przygotowuję obiad, w między czasie zdarza się, że coś poczytam, czy napiszę posta. Popołudniu także (nie codziennie) zaglądam do nauki język-a-ów. Do tej pory był angielski (utrwalanie), od niedawna coś jeszcze doszło, ale o tym innym razem. Popołudniu także często jeżdżę na rowerze, gdy jest coś do załatwienia. 
Późnym popołudniem ćwiczę. Staram się w miarę często, ale nie robię tego codziennie. Co drugi dzień, czasem codziennie, ale wtedy trzeciego dnia odpoczywam. 


Wieczory to czas wspólnie przygotowywanej kolacji, rozmów i spacerów z przyjaciółmi. Późny wieczór to czas dla bloga (chwila) i przede wszystkim dla siebie.


 Weekendy wyglądają nieco inaczej. To czas gdy odpoczywam/y czasem aktywnie czasem mniej. To czas spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Odwiedziny, wycieczki, spacery po lesie. Czasem to zwykłe leniuchowanie ;)


 


To by było na tyle mojej dziennej relacji :) Jest bardzo okrojona, ale mniej więcej tak wyglądają moje wakacyjne dni. W czasie roku akademickiego dochodzą dodatkowe obowiązki związane ze szkołą.


I zapomniałam o najważniejszym : na każdy dzień spoglądam przez Pozytywny Punkt Widzenia ;)

A jak wygląda Twój dzień?

Wyzwanie blogowe dzień 5 -  mój typowy dzień
Zobacz także:
Wyzwanie blogowe dzień 4 - ulubiony album muzyczny
Wyzwanie blogowe dzień 2 - dlaczego bloguję?
Wyzwanie blogowe dzień 1 - historia nazwy mojego bloga.
Pozdrawiam,
O. 

  Zachęcam do polubienia mnie na facebooku
Zamieszam tam wszystkie aktualności z bloga i nie tylko. Każdy dzień tygodnia ma przypisaną swoją myśl, bardzo często motywującą i związaną z tematyką bloga. Udostępniam tam także inne ciekawe rzeczy, które uważam na godne uwagi :)


7 komentarzy:

  1. Ale fajny ten notatnik z pierwszego zdjęcia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Podziwiam za organizację, to coś czego trochę mi brakuje. Przyjrzę się organizerowi. Pozdrawiam i gratuluję wytrwania w wyzwaniu :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czas na to na co mi go aktualnie brak ale kiedy znów odzyskam będę tęskniła :) Pozdrawiam :) I co za poukładany dzień ja nigdy takich nie miewam :P

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...