piątek, 12 września 2014

Musisz się z tym pogodzić

- Jakie to uczucie?
- Nie wiem.
- Jak to, nie wiesz co czujesz?
- Wiem.
- Czyli?
- Czuje dziwny ból, ale nie taki zwykły..
- A jaki?
- To ból, na który nie ma leku. To ból, z którym się żyje.
- Jak to?
- Normalnie. Przyzwyczajasz się.
- Można się przyzwyczaić do bólu?
- Można, ale tylko wtedy gdy wiesz, że już nic nie możesz zrobić.

Wbrew pozorom pogodzenie się w życiu z pewnymi rzeczami, zwłaszcza tymi mniej pozytywnymi jest jednym z elementów/etapów bycia naprawdę szczęśliwym. Szczęście w życiu nie polega jedynie na przyjemnościach, wiecznej passie czy tylko pozytywnych chwilach. Prawdziwe szczęście to umiejętność przyjęcia życia takim jakie jest i czerpaniu z niego radości każdego dnia. Czasem trzeba odpuścić, pogodzić się z rzeczywistością. Przyjąć coś takim jakie jest i nie pytać dlaczego. Nie drążyć.

Żeby być szczęśliwym i osiągnąć wewnętrzny spokój musimy nauczyć się godzić z pewnymi sprawami, żyć z nimi nawet wtedy, gdy są nierozwiązane. Szczęście nie pyta dlaczego, po co, nie pyta kiedy minie ból. Szczęście ból akceptuje. Szczęście ból traktuje jak kolejną lekcję życia, z której wyciąga wnioski.

Nie na wszystko w życiu jest odpowiedź. Nie wszystkie zadania da się rozwiązać, a firmy farmaceutyczne jeszcze nie wymyśliły leku na wszystko. Czasami ciąg przykrych wypadków w naszym życiu ni jak da się wyjaśnić, one po prostu się dzieją, a my jedyne co możemy zrobić to pogodzić się z nimi i przeczekać. I mimo, że wydaje nam się, że gorzej być już nie może musimy być na tyle silni, by zrozumieć, że jednak może. Czas upłynie, a droga wyjścia, której do tej pory nie widzieliśmy zacznie się kształtować gdzieś na horyzoncie.Pogodzenie z pewnymi sprawami  zwłaszcza z tymi, na które nie mamy wpływu lub zrobiliśmy już wszystko co mogliśmy, jest jedną z najtrudniejszych umiejętności w  naszym życiu. Gdy jednak posiądziemy tę umiejętność będziemy na dobrej drodze do szczęście.

Pamiętajmy - szczęście to nie tylko pozytywne chwile. Szczęście to umiejętność życia w każdej z chwil naszego życia.

Pozdrawiam,
O.

2 komentarze:

  1. Mogę się podpisać pod tym, co napisałaś. Szczęście to czasem akceptacja tego, na co nie mamy wpływu, a co nas smuci. Jak choćby akceptacja bólu, który pojawia się po stracie ukochanej osoby... Przecież trzeba żyć dalej, bo świat się nie zatrzyma.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świat sie nie zatrzyma, a czas nie zawroci.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...